O Kláře a projektu Vypiš se

Ahoj, já jsem Klára :) 

 

Co pamatuji, bývala jsem jeden z těch chronických plánovačů... vždycky jsem věděla co, kam a jak. Dnes už vím, proč to pro mě nezafungovalo. Chybělo tomu to nejdůležitější - moje proč. Bez jakéhokoliv záměru jsem vše linkovala a plánovala tak, jak jsem věřila, že je to správně. Nebude pro Vás velikým překvapením, že jsem došla do bodu jakéhosi stavu vyhoření. Chvilku jsem se v tom limbu plácala, až mě to přestalo bavit. Chyběla mi radost ze života a lehkost bytí. 

Začala jsem tedy hledat cestu ven a vyhledala různé druhy pomoci. Vydala jsem se na cestu za znovuzažehnutím svého světla a nalezením vnitřního klidu. Informací najednou plynulo spousty a já se často ocitala někde mezi tím, čemu jsem věřila, protože to byl nějaký zajetý standard společnosti, ve které jsem vyrostla, a tím, co mi bylo cizí a přesto mi najednou dávalo větší smysl. Byla jsem někde mezi dvěma hlasy - tím vnějším a vnitřním. Kolem sebe jsem stále slyšela "Odpovědi nemusíš hledat, ty máš v sobě". Ale jak je tam v sobě najdu? Často pro mě bylo těžké rozpoznat, co je myšlenka a co je vnitřní hlas. Kdy opravdu poslouchám své nitro a kdy si odpovědi domýšlím tak, aby pasovaly do mého příběhu? 

 

Pořád ještě někdy na této tenké hranici bruslím. Někdy méně, jindy častěji. Což je v pořádku, je to přirozený vývoj. Obejvila jsem však cennou pomůcku - přenesení svých myšlenek i niterního hlasu na papír. Ať už malbou nebo psaním. Pomohlo mi to ulevit hlavě od myšlenek a vytvořit tak prostor pro stále silnější hlas srdce. Pravidelné psaní mi pomohlo nejen rozeznat, co vychází z hlavy a co ze srdce, ale i si spojit souvislosti, které postupně vyplouvaly na povrch. Poskládat si puzzle, jak já ráda říkám :).    

 

Přenesení mých myšlenek a pocitů na papír má pro mě obrovskou sílu. Co potřebuji odložit, z toho se vypíšu a papír po té jednoduše spálím. Co si naopak potřebuji uchovat si zapíšu a založím. Pokud se mi nedaří v něčem najít smysl, vypíšu ten zmatek, po čase se k tomu vrátím a nastane takové to... ahaaaaa. Pokud se neumím rozhodnout, zachovávám klid, protože vím, že je tu papír, tužka a série otázek, které mi s rozhodnutím pomůžou. Když jsem smutná nebo naštvaná, nejsem na to sama - můžu se z toho vypsat a tak si ulevit. A pokud mám radost, mohu se o ni podělit krásnými barvami či nějakou historkou. Můj deníček vždy naslouchá

 

 

Papír a tužka jsou mými cennými společníky na mé cestě a proto jsem se rozhodla vytvořit projekt Vypiš se. Ráda bych jeho prostřednictvím nabídla pomocnou ruku i Vám. Ze zkušenosti vím, že správně položené otázky pomohou otevřít dveře, o kterých jsme třeba ani nevěděli nebo se báli je otevřít. Pomohou se na život podívat z jiného úhlu, z vyšší perspektivy. V kombinaci s budováním návyku pravidelného psaní je Vypiš se velmi silným nástrojem k provedení úklidu ve Vašem životě a vybudování pevného vztahu s Vaším srdcem a s Vámi samotnými.   

 

Programy Vypiš se jsou produktem mých vlastních životních zkušeností, praxe a znalostí nabytých v rámci certifikovaných vzdělávacích kurzů v oblasti seberozvojového psaní a art terapie. 

 

Tak Vás tady vítám. Ať už jste právě teď na své cestě kdekoliv, věřím, že programy Vypiš se Vám budou výborným společníkem. 

 

S láskou 

Klára